Vyznáním růžím

24. – 26. června 2022

Vyznání růžím - výstava a festival pod širým nebem v olomouckém rozáriu

Vyznáním růžím
výstava otevřena denně
pá 14-19, so 9 -19, ne 9-17
vstupné
zdarma

Ceny budou upřesněny 

více informací 

Rozárium Olomouc (vstup z Bezručových sadů nebo ulice 17. listopadu)

sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Vyznání růžím - výstava a festival pod širým nebem v olomouckém rozáriu

Za symbol půvabu a krásy je odjakživa považována růže. A právě této královně mezi květinami je věnována akce Vyznání růžím, která se uskuteční 24. - 26. června 2021 v rozáriu v Olomouci.

Návštěvníky čeká rozkvetlá podívaná v unikátní růžové zahradě s tisíci keři růží a bohatým doprovodným programem v podobě floristických show, okouzlujících květinových objektů od předních českých floristů, workshopů, rostlinolékařských přednášek či komentovaných prohlídek rozária. Součástí festivalu růží budou i doprovodné trhy, které nabídnout například přírodní kosmetiku z růží. Nebude chybět ani dobré jídlo a pití.

Základní informace:

Termín konání: 24. – 26. 6. 2021

Čas: pátek 14 –19 (ve 14 hod. proběhne slavnostní zahájení), sobota 9 – 19, neděle 9 – 17

Místo: Rozárium a botanická zahrada Olomouc - vstup do rozária je z ulice 17. listopadu naproti Přírodovědecké fakultě nebo z Bezručových sadů. Nezapomeňte, že areál Botanické zahrady a rozária a je jinde než pavilon A, kde se obvykle všechny výstavy konají.

Rozárium v Olomouci - unikátní architektonické dílo

Olomoucké Rozárium se bezesporu řadí mezi jedno z nejkrásnějších míst v Olomouci a mezi významná zahradní architektonická díla v celé České republice. Netradiční růžová zahrada se pyšní svou padesátiletou tradicí a s více než třemi tisíci keřů růží domácích i světových odrůd. Rozárium, které je součástí Botanické zahrady Výstaviště Flora Olomouc, bylo v roce 2016 zrekonstruováno a současná moderní podoba je dílem zahradního architekta Zdeňka Sendlera. Nejen pro olomoucké obyvatele nyní Rozárium představuje oázu klidu a prostor pro relaxaci.

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz