Víkend otevřených zahrad v Botanické zahradě a rozáriu

06. – 07. června 2020

Navštivte Botanickou zahradu a rozárium během víkendu otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad  v Botanické zahradě  a rozáriu
výstava otevřena denně
9:30 - 18:00
vstupné
zdarma
více informací 

Botanická zahrada a rozárium Olomouc 

akce na sociálních sítích
 Facebook
sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Navštivte Botanickou zahradu a rozárium během víkendu otevřených zahrad

Botanická zahrada a Rozárium Výstaviště Flora Olomouc, a. s. nabízí možnost poučení, vzdělání, ale také relaxace uprostřed přírody. Zelená oáza uprostřed města se rozprostírá na ploše asi 7,5 ha v Bezručových sadech na levém břehu Mlýnského potoka. Areál se specifickým krajinářským pojetím, s odpočinkovými a naučnými zákoutími skýtající neopakovatelné průhledy na historické jádro hanácké metropole. Součástí je i alpinium umístěné na terase pevnostního valu. Unikátní zrekonstruované rozárium nabízí voňavou procházku mezi několika stovkami různých druhů královny květin. Zajímavá je Zahrada smyslů nejen pro nevidomé, slabozraké a dětské návštěvníky. Poutavé jsou expozice jarní a letní flory a stálá expozice travin. 

Doprovodné akce

Komentovné prohlídky:

    Sobota 11:00 a 14:00

    Neděle 11:00 a 14:00, sraz na prohlídky bude u Infocentra v rozáriu, na prohlídku není potřeba registrace dopředu, prohlídky budou trvat minimálně dvě hodinyV botanické zahradě jsou k dispozici obří dřevěné šachy, pétanque, malování křídou na asfalt, létající talíře či badmintonové pálky. Děti zaujmou dětská hřiště, dále si mohou vyzkoušet své znalosti z poznávání dřeva některých stromů, zahrát si na dřevěný xylofon. Zajímavá jsou i zastavení u hmyzího hotelu a broukoviště.

Do botanické zahrady si mohou děti přijít zahrát naučné hry „Za tajemstvím rostlin“ a „Za živočichy botanické zahrady“, u kterých se dozví zajímavé informace o rostlinách a živočiších.

V Rozáriu i v Botanické zahradě si můžete rezervovat grilování.

 

Kompletní info o akci Víkend otevřených zahrad zde.

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Zatím žádné fotky.

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz