Rozkvetlé památky 2020

01. – 15. října 2020

Floristická výzdoba olomouckých pamětihodností

Rozkvetlé památky 2020
výstava otevřena denně
9:00 - 17:00
vstupné
zdarma
více informací 

Loretánská kaple v Katedrále sv. Václava

Kaple Panny Marie Opatrovnické

Kostel Panny Marie Sněžné

Kaple sv. Jana Sarkandra

fontána Pramen živé vody sv. Jana Sarkandra

sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Výstaviště Flora Olomouc, a.s.
Wolkerova 37/17
779 00 Olomouc

Garant akce

Mgr. Vanda Prokešová / garantka akce
  + 420 585 726 261; +420 731 253 806
 prokesova.vanda@flora-ol.cz

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Krásná květinová aranžmá v olomouckých památkách

Nádhera starobylé architektury se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc 2020 - Hortikomplex propojí s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který doprovodí celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.


Krásná květinová aranžmá budou k vidění od 1. do 15. října 2020. Loretánskou kapli v Katedrále sv. Václava a Kapli Panny Marie Opatrovnické vyzdobí přední florista Miland Dopita se svým floristickým týmem. Kostel Panny Marie Sněžné vyzdobí Karolína Žáčková a Kaple sv. Jana Sarkandra společně s fontánou Pramen živé vody sv. Jana Sarkandra se ujme další známá floristka Jarmila Pejpalová.


Záštitu nad akcí převzal hejtman Olomouckého kraje. Realizátorem projektu je akciová společnost Výstaviště Flora Olomouc.

Flora Olomouc 2020 - Hortikomplex

Tradiční podzimní přehlídka ovoce a zeleniny letos opět láká na ukázku těch nejlepších českých výpěstků. Hlavní expozice ZDRAVÁ ROSTLINA se zaměří nejen na krásu rostlin a plodů na pohled, ale zejména na vnitřní složení a zdraví prospěšné látky uvnitř. Flora Olomouc - Hortikomplex, festival Olima a podzimní Zahradnické trhy se uskuteční 1. – 4. října 2020 na Výstavišti Flora Olomouc.

OLIMA 2020

podzimní výstavě Flora Olomouc - hortikomplex neodmyslitelně patří také Festival gastronomie a nápojů Olima. Na návštěvníky čeká celá řada tradičních i netradičních pochoutek a soutěže mladých kuchařů a cukrářů. Mezi hodnotiteli budou i slavné kuchařské osobnosti, které se posléze samy předvedou v kuchařské show. Porotce televizního pořadu Peče celé Česko Josef Maršálek, Jan Horký šéf Olympijského družstva našich kuchařů, Pavlína Berzsiová, držitelka zlaté medaile Magdaleny Dobromily Rettigové a Václav Šmerda, který vařil pro české prezidenty Václava Havla a Václava Klause, Václav Šmerda.

Podzimní Zahradnické trhy 2020

Součástí podzimní výstavy Flora Olomouc - hortikomplex jsou i oblíbené Zahradnické trhy. Podzimní zahradnické trhy nabídnou opět široký sortiment rostlin, výpěstků i zahradnických pomůcek. Návštěvníci si mohou koupit rostliny, květiny a hobby potřeby. 

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Partneři výstavy

Se záštitou

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz