Rozkvetlé památky

05. – 15. října 2017

Floristická výzdoba olomouckých pamětihodností

Rozkvetlé památky
výstava otevřena denně
8 - 18
vstupné
zdarma
více informací 

sv. Mořic, sv. Michal, Panna Marie Sněžná, Zvěstování Panny Marie, kaple sv. Jana Sarkandra

sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Krásná květinová aranžmá v olomouckých kostelech

Rozkvetlé památky

Nádhera starobylé architektury se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc propojí s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který již popáté doprovodí celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků.
Krásná květinová aranžmá budou k vidění od 5. října v olomouckých kostelech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, Zvěstování Panny Marie (kapucínský kostel) a také v kapli sv. Jana Sarkandra. Podzimní etapa Flory sice končí 8. října, květinová výzdoba v památkách však vydrží déle, nejméně ještě jeden týden.
O květinová aranžmá se postará pět různých týmů floristů s mezinárodním zastoupením. Novinkou letošního ročníku je floristická soutěž Pohár podzimní Flory 2017, v jejímž rámci všechny zúčastněné týmy předvedou své umění ve čtvrtek 5. října v zahajovací den výstavy na pódiu v pavilonu A olomouckého výstaviště.
Projekt Rozkvetlé památky 2017 se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky, Ministerstva kultury České republiky, primátora Olomouce Antonína Staňka, olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera a hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka. Realizátorem projektu je akciová společnost Výstaviště Flora Olomouc.

Flora Olomouc, podzimní etapa

V hlavní expozici v největším pavilonu A se představí nejlepší tuzemští pěstitelé z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Motto výstavy tentokrát zní Návrat ke kořenům. Nad 22. ročníkem výstavy převzal opět záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka. Chybět na letošní podzimní Floře nebude ani společná expozice Českého zahrádkářského svazu, který zde oslaví 60 let od svého založení. 

Europom

Hlavním cílem mezinárodní přehlídky ovoce Europom je propagace a podpora rozmanitosti ovocných druhů, jejich zachování a využití. Hrdým pořadatelem se stal Český zahrádkářský svaz. Europom prezentuje národní pěstitele, jejichž sortiment se vymyká nebo neměl dosud šanci se z jakýchkoli důvodů uplatnit v běžné nabídce velkoobchodních a malobchodních řetězců.
Dává rovněž prostor regionálním ovocnářům a pěstitelům, aby představili své produkty, dovednosti, nové postupy či alternativní metody pěstování i zpracování ovoce. Návštěvníci se mohou seznámit s celým procesem šlechtění, pěstování a zpracování ovoce. K ochutnávce jsou pro návštěvníky tradičně připraveny fresh juicy, sušené plody, pálenky, mošty a další více či méně známé produkty. 
Od počátku bylo do Europomu zapojeno šest evropských zemí - Belgie, Švýcarsko, Francie, Velká Británie, Nizozemsko a Německo. Posledního Europomu se účastnilo již 18 evropských zemí. Česká republika, zastoupená Českým zahrádkářským svazem, se Europomu účastní pravidelně od roku 2005 prostřednictvím dílčí expozice.

Olima a Flora košt

Festival gastronomie a nápojů Olima nabídne návštěvníkům výstaviště osvědčené taháky v podobě Dnů moravských vín s řízenými degustacemi vedenými zkušenými odborníky-sommeliéry  či soutěže cukrářů a kuchařů Olima Cup. Těšit se můžete na potravinářský salon.

Podzimní zahradnické trhy

Budou mít své místo v pavilonech G a H a na venkovních plochách Smetanových sadů. Nabídnou široký sortiment rostlin, výpěstků, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Chybět nebudou ani atrakce pro děti, dále burčák, medovina, svařené víno a jiné občerstvení. Součástí nabídky bude i produkce francouzských pěstitelů růží Meilland, jejichž generální zastoupení pro český a slovenský trh obstarává právě společnost Výstaviště Flora Olomouc.

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz