JARNÍ FLORA OLOMOUC 2021

22. – 25. dubna 2021

Záplava jarních květin pestrých barev a tvarů

JARNÍ  FLORA OLOMOUC 2021
výstava otevřena denně
9:00 - 18:00
vstupné
120 Kč online
180 Kč na místě
více informací 

Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Výstaviště Flora Olomouc, a.s.
Wolkerova 37/17
779 00 Olomouc

Garant akce

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Mezinárodní květinová a zahradnická výstava

Chrám jara

Jarní expozice Flory je situována do vnitřních prostor gotického chrámu plného květin a barevného světla z prosvítajících vitráží. Toto posvátné místo budící v člověku respekt i obdiv je ideálním místem pro to oslavit v něm příchod nejkrásnějšího ročního období, které přináší naději a radost - jara.

Autorkami expozice jsou floristka Ing. Marie Bittnerová spolu se zahradní architektkou Ing. Zorou Kulhánkovou, Ph. D. Opět se tedy můžete těšit na ukázku nejlepšího floristického umění.

Jaro v každém koutku

K výstavám Flora tradičně patří i expozice Českého zahrádkářského svazu. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy pavilon C provoní pestrá škála jarních květin a cibulovin z produkce českých pěstitelů, zajímavě využitých v netradičních dekoracích. Na téma Jaro v každém koutku zároveň proběhne i soutěž ČZS pro studenty zahradnických škol o nejlépe ztvárněnou expozici.

Chybět nebude ani stánek časopisu Zahrádkář, kde bude k dispozici mimo předplatné časopisu, knihovniček Zahrádkáře a dalších titulů i odborné poradenství v podání Jaroslava Roda a Josefa Soukupa. Pro navození příjemné atmosféry bude připraveno vinařské posezení s živou cimbálovou muzikou.

Bonsaje - tradice s fantazií

Expozice představí ty nejzajímavější bonsaje ze sbírek Bonsaimusea Isabelia ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Návštěvníci se mohou těšit na průřez unikátní bonsajové tvorby, kterou bude reprezentovat 50 – 60 bonsají stáří 80-100 let, původem z Číny, Japonska, Koreje i Evropy.

Po celou dobu trvání výstavy bude možné zakoupit rostliny, veškeré příslušenství i odbornou literaturu, pro zájemce bude k dispozici odborné poradenství.

Výstava prací studentů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně

V historické oranžerii se budou prezentovat ateliérové a závěrečné práce studentů Zahradní a krajinářské architektury, Realizace a správy zeleně a programu Floristická tvorba.

Hortifarm

Součástí výstavy jarní Flora je i veletrh zahradní mechanizace

Jarní zahradnické trhy

Výstavu doplní vyhledávané jarní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek, zahradního nábytku a hobby potřeb.Přijďte se inspirovat novými trendy!

Speciální nabídka pro zájezdy

Výstaviště Flora Olomouc nabízí možnost získání 20% slevy ze vstupného při pořádání zájezdů; sleva platí v případě závazného objednání nejméně 20 ks vstupenek do 12. dubna 2021. Organizované zájezdy členů Českého zahrádkářského svazu mají za stejných podmínek dokonce slevu 30 %. Tato nabídka platí pouze do 12. dubna 2021, poté budou mít všichni zájemci možnost koupit si vstupenku online nebo na pokladně v době konání výstavy.

Kontakt pro objednávky: Alena Nádvorníková, vstupenky@flora-ol.cz, tel.: +420 585 726 232, fax: +420 585 726 272

Ke stažení

Budeme postupně doplňovat 

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz