For Model 2020

13. – 15. března 2020

Výstava modelů a sběratelství, prodej a výstava hraček

For Model 2020
výstava otevřena denně
Pá, So 9:00-18:00; Ne do 17 hodin
vstupné
100 Kč

Plné vstupné: 100 Kč / online: 90 Kč

Senioři nad 65 let: 60 Kč / online: 50 Kč

Děti  6 - 15 let: 50 Kč / online: 40 Kč

Školní výpravy nad 10 osob včetně pedagog. dozoru: 30 Kč

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: 50 Kč

Děti do 6 let: vstup zdarma.

 

více informací  Vstupenky

Pavilon A a E 

sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Garant akce

Ing. Dagmar Maixnerová / garantka akce
 +420 585 726 207; +420 736 713 342
 maixnerova.dagmar@flora-ol.cz

Eva Číhalová / asistentka garanta
 +420 585 726 267
 cihalova.eva@flora-ol.cz

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Letadla, lodě, vrtulníky, ponorky, vláčky, závodní auta - to vše na jednom místě. Takový bude 18. ročník výstavy For Model na Výstavišti Flora Olomouc.

Výstava For Model opět zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Každý si během třídenní prodejní akce najde to svoje. Zastoupena bude široká škála modelů, hraček i sběratelských předmětů z nejrůznějších oblastí lidské činnosti. K vidění budou loutkové postavy vyrobené pomocí 3D tisku Printed Marionettes, které jsou letošní novinkou výstavy.

Modelářská část výstavy zahrnuje expozice historických bitevních lodí, letadel, ponorek, automobilů, železniční i bojové techniky. Přímo v akci se návštěvníkům předvedou dálkově ovládané RC nákladní automobily, ale také funkční letadla či vrtulníky a dále lodní modely včetně ponorek v instalovaném bazénku. Součástí expozice budou opět i pohyblivé vláčky.

Letošní expozice představí ukázku krásných loutek pana Miroslava Nopa, který má ve své sbírce i několik vzácných postav a unikátních loutkových divadel. Na modelářské výstavě nebude chybět ani tradiční stavebnice Merkur, kde mohou děti využít svou zručnost i technické myšlení. Společnost Mindok zase předvede moderní deskové, společenské a logické hry.  Pro děti, které nevěří, že jejich babičky a dědečci chodili do školy jse připravena výstava SLABIKÁŘŮ od těch nejstarších po dnešek. 
Stejně jako v předchozích letech budou hraví návštěvníci moci vedle zraku zapojit i další smysly. Mnohé modely mohou zájemci sami pilotovat, ať už se to týká věrných leteckých trenažerů či pekelně rychlých RC autíček. 
Ani to však není zdaleka všechno! Sběratelé představí v pavilonu A své vzácné a bohaté kolekce turistických známek, pohlednic, časopisů či knih, dále vojenskou  výzbroj a výstroj nebo sbírky modelů hradů, zámků 

K vidění budou i funkční historické vozy, legendární - Škoda 130 RS, která závodila na Ralley Monte Carlo v roce 1977. Nebude chybět ani ukázka těžké vojenské techniky před pavilonem A, tančík Praga AH -IV a Austin2 z roku 1915.

Výstava bude rozšířena také o prodejní expozici hraček a stavebnic. 

Pro děti jsou připraveny dílničky, ve kterých si mohou vyzkoušet svoji zručnost. Keramická dílnička, modelářské workshopy a stavebnice MERKUR čekají na malé šikulky. 

 

Ke stažení

  A je to tady soutěž pro roboťáky i širokou veřejnost.

  I.Ročník národní soutěže robotů RoboTrip – spring            

Místo konání: Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

                          Pavilon A

Termín konání: 13. – 15. 3. 2020

Přihlášky a registrace: http://www.robotrip.cz/

 

Také letošní For Model chce být co nejvíce hravý. , deskové, společenské a další hry od renomované společnosti Mindok, keramická dílnička pro děti, letecké trenažery, to je jen stručný výčet atrakcí, které vtáhnou do děje i samotné návštěvníky. Novinkou v tomto směru bude možnost vyzkoušet si vlastnoruční práci v kutilské dílně. K vidění budou rovněž funkční historické vozy Škoda, vojenské automobily a dokonce i dva prvorepublikové tanky tančík Praga AH -IV a Austin2 z roku 1915.

Přihláška pro sběratele, modeláře

for-model-akvizice-sberatel-modelar-email.pdf
5.25 MB Stáhnout 

Přihláška pro vystavovatele

for-model-akvizice-vystavovatel-email.pdf
4.42 MB Stáhnout 

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz