For Model 2020

13. – 15. března 2020

Výstava modelů a sběratelství, prodej a výstava hraček

For Model 2020
výstava otevřena denně
Pá, So 9:00-18:00; Ne do 17 hodin
vstupné
100 Kč

Plné vstupné: 100 Kč / online: 90 Kč

Senioři nad 65 let: 60 Kč / online: 50 Kč

Děti  6 - 15 let: 50 Kč / online: 40 Kč

Školní výpravy nad 10 osob včetně pedagog. dozoru: 30 Kč

Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: 50 Kč

Děti do 6 let: vstup zdarma.

 

více informací  Vstupenky

Pavilon A a E 

sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Garant akce

Ing. Dagmar Maixnerová / garantka akce
 +420 585 726 207; +420 736 713 342
 maixnerova.dagmar@flora-ol.cz

Eva Číhalová / asistentka garanta
 +420 585 726 267
 cihalova.eva@flora-ol.cz

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Letadla, lodě, vrtulníky, ponorky, vláčky, závodní auta - to vše na jednom místě. Takový bude 18. ročník výstavy For Model na Výstavišti Flora Olomouc.

Výstava For Model opět zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Každý si během třídenní prodejní akce najde to svoje. Zastoupena bude široká škála modelů, hraček i sběratelských předmětů z nejrůznějších oblastí lidské činnosti.

Modelářská část výstavy zahrnuje expozice historických bitevních lodí, letadel, ponorek, automobilů, železniční i bojové techniky. Přímo v akci se návštěvníkům předvedou dálkově ovládané RC nákladní automobily, ale také funkční letadla či vrtulníky a dále lodní modely včetně ponorek v instalovaném bazénku. Součástí expozice budou opět i pohyblivé vláčky.
Stejně jako v předchozích letech budou hraví návštěvníci moci vedle zraku zapojit i další smysly. Mnohé modely mohou zájemci sami pilotovat, ať už se to týká věrných leteckých trenažerů či pekelně rychlých RC autíček. Čekají na vás rovněž pojízdná šlapadla.
Ani to však není zdaleka všechno! Sběratelé představí v pavilonu A své vzácné a bohaté kolekce turistických známek, pohlednic, časopisů či knih, dále vojenskou i hasičskou výzbroj a výstroj nebo sbírky modelů hradů, zámků či roubených chalup.

Výstava bude rozšířena také o prodejní expozici hraček a stavebnic. Znovu se nám tak představí třeba originální a stále oblíbenější česká stavebnice s patentovým systémem Gecco.
 

Ke stažení

Výstavy For Model se i letos zúčastní milovníci vojenské historie ze sdružení KVH 1. prapor SOS, kteří svou samostatnou expozici koncipují jako průlet naší historií od legií a sokolů přes Československou armádu a opevňování, okupaci, válku a osvobození Olomouce v roce 1945. Do této expozice se bude vcházet přes maketu zákopu a chybět nebude ani vzpomínka na Čechoslováky v zahraničních jednotkách za války nebo model lehkého objektu v reálné velikosti. Tuto expozici doplní rovněž prvorepublikové a válečné fotografie a několik dobových fotoaparátů.
Také letošní For Model chce být co nejvíce hravý. Závody na šlapadlech či s RC drift auty, deskové, společenské a další hry od renomované společnosti Mindok, keramická dílnička pro děti, letecké trenažery, to je jen stručný výčet atrakcí, které vtáhnou do děje i samotné návštěvníky. Novinkou v tomto směru bude možnost vyzkoušet si vlastnoruční práci v kutilské dílně. K vidění budou rovněž funkční historické vozy Škoda 742, vojenské automobily a dokonce i dva prvorepublikové tanky značky Praga.

Přihláška pro sběratele, modeláře

for-model-akvizice-sberatel-modelar-email.pdf
5.25 MB Stáhnout 

Přihláška pro vystavovatele

for-model-akvizice-vystavovatel-email.pdf
5.21 MB Stáhnout 

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz