JARNÍ FLORA OLOMOUC 2020

23. – 26. dubna 2020

mezinárodní květinová a zahradnická výstava

JARNÍ FLORA OLOMOUC 2020
výstava otevřena denně
9:00-18:00
vstupné
120 Kč online
180 Kč na místě

ZVÝHODNĚNÉ ONLINE VSTUPNÉ DO 15.3.2020

 • Plnoplátci/dospělí: 120 Kč
 • Děti 6 - 15 let: 50 Kč
 • Rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti do 15ti let): 320 Kč
 • Školní výpravy nad 10 osob, vč. pedagog. doprovodu: 40 Kč
 • Studenti/Senior nad 65 let (nutno předložit průkaz): 90 Kč 
 • Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: 70 Kč (doprovod zdarma)

VSTUPNÉ NA MÍSTĚ:

 • Plnoplátci/dospělí na místě: 180 Kč
 • Děti 6 - 15 let: 50 Kč
 • Rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti do 15ti let) na místě 360 Kč
 • Školní výpravy nad 10 osob, vč. pedagog. doprovodu: 40 Kč
 • Studenti/Senior nad 65 let (nutno předložit průkaz): 90 Kč 
 • Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: 70 Kč (doprovod zdarma)

Elektronické vstupenky jsou odbavovány na pokladně v pavilonu A, na pokladně ul. Polská, na pokladně od Tržnice. NOVĚ: Možnost platit kartou na pokladně v pavilonu A a na pokladně na ul. Polská.

více informací 

Výstaviště Flora Olomouc, a. s.,
Smetanovy sady, pavilony A, B, C, G, H, Oranžerie

akce na sociálních sítích
 Facebook
sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

Výstaviště Flora Olomouc, a.s.
Wolkerova 37/17
779 00 Olomouc

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Záplava jarních květin pestrých barev a tvarů

Vzhledem k aktuální situaci ohledně onemocnění COVID-19 je jarní výstava Flora Olomouc zrušena. Návštěvníkům, kteří si již zakoupili online vstupenku na jarní výstavu Flora Olomouc, bude částka automaticky vrácena v plné výši na jejich platební kartu do 3–5 dnů. Děkujeme za pochopení.

Chrám jara

Jarní expozice Flory je situována do vnitřních prostor chrámu. Toto posvátné místo budící v člověku respekt i obdiv je ideálním místem pro to oslavit v něm příchod nejkrásnějšího ročního období, které přináší naději a radost - jara.

Autorkami expozice jsou floristka Ing. Marie Bittnerová spolu se zahradní architektkou Ing. Zorou Kulhánkovou, Ph. D. Opět se tedy můžete těšit na ukázku nejlepšího floristického umění.

 

Jaro v každém koutku

K výstavám Flora tradičně patří i expozice Českého zahrádkářského svazu. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy pavilon C provoní pestrá škála jarních květin a cibulovin z produkce českých pěstitelů, zajímavě využitých v netradičních dekoracích. Na téma Jaro v každém koutku zároveň proběhne i soutěž ČZS pro studenty zahradnických škol o nejlépe ztvárněnou expozici.

Chybět nebude ani stánek časopisu Zahrádkář, kde bude k dispozici mimo předplatné časopisu, knihovniček Zahrádkáře a dalších titulů i odborné poradenství v podání Jaroslava Roda a Josefa Soukupa. Pro navození příjemné atmosféry bude připraveno vinařské posezení s živou cimbálovou muzikou.

 

Bonsaje - tradice s fantazií

Expozice představí ty nejzajímavější bonsaje ze sbírek Bonsaimusea Isabelia ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Návštěvníci se mohou těšit na průřez unikátní bonsajové tvorby, kterou bude reprezentovat 50 – 60 bonsají stáří 80-100 let, původem z Číny, Japonska, Koreje i Evropy.

Po celou dobu trvání výstavy bude možné zakoupit rostliny, veškeré příslušenství i odbornou literaturu, pro zájemce bude k dispozici odborné poradenství.

 

Z jiného světa

Pro mnohé je nástup jara symbolem probuzení nebo znovuzrození. Jedno slovo JARO probudí paletu zářivých barev, kterou tato doba přináší s kvetením cibulovin a rašením listů stromů. Vnímáme a známe přírodu, alespoň tu na Zemi. Jak by ale vypadala flora, kdyby byla z jiné planety? Bude tráva stále stejně zelená? A co sněženky, tulipány? Experimentální expozice vám ukáže, jak by jaro vypadalo na alternativní planetě Zemi.

Projekt připravuje studentka Dariia Kasimova ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně.

 

Výstava prací studentů Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně

V historické oranžerii se budou prezentovat ateliérové a závěrečné práce studentů Zahradní a krajinářské architektury, Realizace a správy zeleně a programu Floristická tvorba.

 

Hortifarm

Veletrh zahradní mechanizace

Jarní zahradnické trhy

Výstavu doplní vyhledávané jarní zahradnické trhy s pestrou nabídkou květin, rostlinného materiálu, zahradnických pomůcek, zahradního nábytku a hobby potřeb.

Přijďte se inspirovat novými trendy!

Speciální nabídka pro zájezdy

Výstaviště Flora Olomouc nabízí možnost získání 20% slevy ze vstupného při pořádání zájezdů; sleva platí v případě závazného objednání nejméně 20 ks vstupenek do 12. dubna 2020. Organizované zájezdy členů Českého zahrádkářského svazu mají za stejných podmínek dokonce slevu 30 %. Tato nabídka platí pouze do 12. dubna 2020, poté budou mít všichni zájemci možnost koupit si vstupenku online nebo na pokladně v době konání výstavy.

Kontakt pro objednávky: Alena Nádvorníková, vstupenky@flora-ol.cz, tel.: +420 585 726 232, fax: +420 585 726 272

Ke stažení

Doprovodný program nabídne předváděcí akce českých a slovenských floristů věnované jarním dekoracím, přednášky a ukázky pro pěstitele, zahrádkářskou poradnu i semináře pro odbornou veřejnost.

Zahrádkářská poradna, oblíbené recepty i hudební vystoupení českých interpretů zpříjemní atmosféru na Rudolfově aleji. 

 

Program pro Jarní Floru 2020 pro vás průběžně doplňujeme.

 

Přihláška Jarní Flora Olomouc 2020

jf-flora-akvizice-2020-email.pdf
4.48 MB Stáhnout 

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz