EXOTA Olomouc 2018

12. – 14. října 2018

Mezinárodní výstava exotického ptactva

EXOTA Olomouc 2018
výstava otevřena denně
Pá - So: 8 - 18; Ne: 8 - 17

Pavilon A, B, E, G a Palmový skleník

akce na sociálních sítích
 Facebook
sdílet s přáteli 

Pořadatel výstavy

ČSCH ZO Exota Olomouc

Na Vyhlídce 8
772 00 Olomouc
IČO: 710 10 769

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

250 druhů ptáků z celého světa na jednom místě

EXOTA Olomouc se koná na výstavišti FLORA Olomouc, a to v pavilonech A, B, E, G a Palmovém skleníku. Je to výstava, která se nevěnuje pouze prezentaci chovu exotických ptáků, ale zároveň i rozšiřuje a zvyšuje povědomí široké veřejnosti o stavu ekologie na Zemi a prostřednictvím doprovodných akcí, jako např. výstavou dětských kreseb, soutěží a besed, výchovně působí také na děti a mládež. V pořadatelské organizaci „pracuje“ řada mladých chovatelů, kteří se svými chovatelskými úspěchy prezentují ve speciální expozici.

Zlatým hřebem výstavy je pavilon A, v němž je umístěna rozsáhlá expozice papoušků všech kontinentů, která zahrnuje přibližně 150 druhů a poddruhů. Vystavené exempláře jsou prezentovány v rozměrných, vkusně naaranžovaných voliérách.

Pavilon B je určen pro tzv. sportovní část výstavy. V něm jsou prezentovány různé druhy ptáků (kanáři, andulky, zepřičky, aj.), které jsou následně podle určeného standardu hodnoceny posuzovateli. Vítězové budou odekorováni kokardami a medailemi. Jde o určitou „ptačí MISS“, kdy je snahou chovatelů – vystavovatelů co nejvíce se přiblížit stanovenému ideálu krásy.

Pavilonu G se věnuje expozici tukanů, zoborožců, turaků a dalším druhům měkkožravých ptáků.

Pavilon E obsadí klub chovatelů World Pheasant Association Czech Republic and Slovakia (WPA CZ-SK). Klubová expozice vždy poutá velkou pozornost. „Kačenky“ rejdí v uměle vybudovaných jezírcích a skvěle je doplňují nejrůznější druhy labutí a hus. Součástí expozice bude taktéž kolekce exotických holubů a holoubků a unikátní kolekce tropických bažantů.

Zvláštním pavilonem je pak Palmový skleník, v němž jsou v takřka přirozeném prostředí vystaveny nejrůznější druhy drobných exotických ptáků.

Součástí celé výstavy je možnost nákupu nejrůznějších krmiv, doplňků a dokonce i samotných ptáků. Taktéž jsou zde prezentovány různé spolky, kluby a školy, které mají co do činění se zvířenou.

Více informací

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Zatím žádné fotky.

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz