EXOTA Olomouc 2016

07. – 09. října 2016

Mezinárodní výstava exotického ptactva

EXOTA Olomouc 2016
výstava otevřena denně
Pá - So: 8 - 18; Ne: 8 - 17

Pořadatel výstavy

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

250 druhů ptáků z celého světa na jednom místě

Výstava EXOTA Olomouc je pojem, který je po celém světě znám více než čtyřicet let. Výstava je pořádána každé dva roky a svým rozsahem patří mezi největší výstavy daného druhu v Evropě. Počet vystavených ptáků se pohybuje kolem 4 000. Obsazení výstavy a celková kompozice je na vysoké úrovni, což se projevilo například v roce 1980, kdy byl u nás v Olomouci uspořádán Světový šampionát C.O.M. (Mezinárodní ornitologická organizace), který se pak do současné doby v zemích střední a východní Evropy nekonal.

Celou akci navštíví v průměru 15 000 až 20 000 návštěvníků, a to nejen z České republiky, ale i Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Německa, Belgie, Holandska, atd. Nad výstavou přebírají záštitu vrcholní představitelé nejen města, kraje, ale i státu.

EXOTA Olomouc se koná na výstavišti FLORA Olomouc, a to v pavilonech A, B, E, G a Palmovém skleníku. Je to výstava, která se nevěnuje pouze prezentaci chovu exotických ptáků, ale zároveň i rozšiřuje a zvyšuje povědomí široké veřejnosti o stavu ekologie na Zemi a prostřednictvím doprovodných akcí, jako např. výstavou dětských kreseb, soutěží a besed, výchovně působí také na děti a mládež. V pořadatelské organizaci „pracuje“ řada mladých chovatelů, kteří se svými chovatelskými úspěchy prezentují ve speciální expozici.

Zlatým hřebem výstavy je pavilon A, v němž je umístěna rozsáhlá expozice papoušků všech kontinentů, která zahrnuje přibližně 150 druhů a poddruhů. Vystavené exempláře jsou prezentovány v rozměrných, vkusně naaranžovaných voliérách.

Pavilon B je určen pro tzv. sportovní část výstavy. V něm jsou prezentovány různé druhy ptáků (kanáři, andulky, zepřičky, aj.), které jsou následně podle určeného standardu hodnoceny posuzovateli. Vítězové budou odekorováni kokardami a medailemi. Jde o určitou „ptačí MISS“, kdy je snahou chovatelů – vystavovatelů co nejvíce se přiblížit stanovenému ideálu krásy.

Pavilonu G se věnuje expozici tukanů, zoborožců, turaků a dalším druhům měkkožravých ptáků.

Pavilon E obsadí Klub chovatelů bažantů, okrasného vodního ptactva a holoubků. Klubová expozice vždy poutá velkou pozornost. „Kačenky“ rejdí v uměle vybudovaných jezírcích a skvěle je doplňují nejrůznější druhy labutí a hus. Součástí expozice bude taktéž kolekce exotických holubů a holoubků a unikátní kolekce tropických bažantů.

Zvláštním pavilonem je pak Palmový skleník, v němž jsou v takřka přirozeném prostředívystaveny nejrůznější druhy drobných exotických ptáků.

Součástí celé výstavy je možnost nákupu nejrůznějších krmiv, doplňků a dokonce i samotných ptáků. Taktéž jsou zde prezentovány různé spolky, kluby a školy, které mají co do činění se zvířenou.

Návštěva mezinárodní výstavy exotického ptactva EXOTA Olomouc je vždy velkým zážitkem, a to nejen pro odbornou, ale i pro širokou veřejnost. Doufáme, že Vás EXOTA Olomouc zaujme neotřelou, širokou a unikátní kolekcí vystavených ptáků.

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Zatím žádné fotky.

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz