Bylinkobraní Olomouc

22. srpna 2022

Bylinková louka v srdci Olomouce. Pro každého a zdarma

Bylinkobraní Olomouc
od
10:00 - 12:00 | 15:00 - 17:00
vstupné
zdarma

Akce bylinkobraní je ZDARMA, účast je z kapacitních důvodů podmíněna pouze závaznou registrací.

více informací  Vstupenky

Olomouc - Smetanovy sady, 50 metrů severovýchodně od Rudolfova dubu.

sdílet s přáteli 

Pořadatel

Ing. Tomáš Driml
lektor environmentálního vzdělávání
konzultant IT a celostního marketingu

tdriml@gmail.com
+420 773 050 130
Synkova 416/17, 779 00 Olomouc
IČ: 09 844 899, datovka: dvpjgfh
www.tomasdriml.cz 
 

Kontakt

Informace pro návštěvníky pro vystavovatele 

Informace pro vystavovatele pro návštěvníky 

Bylinková louka v srdci Olomouce. Pro každého a zdarma

Zdarma si nasbírat bylinky, dozvědět se o nich plno zajímavých informací a také si užít čas s dětmi při společném tvoření v dílničce. To vše mohou v pondělí 22. srpna zažít návštěvníci Bylinkobraní, které se koná ve Smetanových sadech. Kvete a voní zde louka plná bylinek, v letech 2022 až 2026 se zde jednou ročně bude konat akce Bylinkobraní s výkladem a dílničkou zaměřená na rodiny s dětmi. Její podtitul zní "Bylinková louka v srdci Olomouce, pro každého a zdarma."

Vstup na akci je zdarma, z kapacitních a organizačních důvodů (akce je omezena na 50 osob) je podmíněn pouze závaznou registrací na webu pořadatele. Bylinkobraní se koná v pondělí 22. 8. dopoledne od 10 do 12 hodin a pak také odpoledne od 15 do 17 hodin. 
S sebou doporučujeme piknikovou deku a dobrou náladu.

Louku pro Bylinkobraní naleznete 50 metrů severovýchodně od Rudolfova dubu ve Smetanových sadech. Je ohraničena ze severu asfaltovou stezkou a z jihu mlatovou stezkou. Výměra činí přibližně 800 metrů čtverečních. Na ploše se nachází luční společenstva.

Nápad na Bylinkobraní vzešel od Ing. Tomáše Drimla, který se dlouhodobě věnuje environmentálnímu vzdělávání. Uvažoval, jak nadchnout olomouckou veřejnost k zájmu o léčivé byliny, probudit skrze ně úctu k přírodě a propojit stejně motivované k vytvoření sítě amatérských bylinářů. Neměl však dostatečné materiální ani technické zázemí, proto přihlásil projekt do právě probíhající výzvy "dm slaví 30 let" v rámci dm iniciativa {SPOLEČNĚ}. Jeho projekt byl vyhlášen za vítězný a pro Bylinkobraní tedy hledal konkrétní louku s ideální dostupností, velikostí a lučním druhovým složením. Tyto požadavky nejlépe splňovala plocha o výměře 800 m2 ve Smetanových sadech, které patří Statutárnímu městu Olomouc a spravuje je Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

Poděkování za součinnost patří zejména Ing. Heleně Kilianové Ph.D. z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého, obchodnímu řediteli Výstaviště Flora Mgr. Richardovi Šrámkovi Ph.D. a vedoucí odboru městské zeleně a odpadového hospodářství RNDr. Janě Matzenauerové.

Ke stažení

Bez doprovodného programu.

Zatím žádné fotky.

Mohlo by vás také zajímat Více na www.flora-ol.cz