Česky  English
24. - 27. 4. 2014 12. - 14. 6. 2014 20. - 21. 6. 2014
Aktuální veletrhy a výstavy
Vyhledávání

Partneři

FOR MODEL startujte: V pátek 1. 3. otvíráme!

Aktuality | 28. 02. 2013
První březnový víkend patří na výstavišti všem, co si rádi hrají. Na sto příznivců modelování z papíru, plastu, dřeva či jiných materiálů a sběratelů nejrůznějších kuriozit z Čech, Moravy a Slovenska obsadí od pátku 1. až do neděle 3. března svými modely a sbírkovými kolekce výstavní pavilony E, G, H a montovanou halu B.

11. ročník výstavy modelů a sběratelství FOR MODEL představuje v kapesním vydání historické  bitevní lodě, letadla, automobily, železniční i bojovou techniku. Návštěvníci se mohou těšit na  hasičská, policejní vozidla, bugginy, "závodničky", pohyblivé modely vláčků, letadel, vrtulníků, létající ultralehká „éra“ a další zajímavosti.

Letošní akce se, například, zúčastní se svými exponáty letečtí modeláři olomouckých klubů Free Fly Club, Heli klub, kluby lodních a železničních modelářů. Podle manažerky výstavy, Dagmar Maixnerové, návštěvníci mohou dokonalé modely vlaků, automobilů, letadel a lodí nejen obdivovat, ale mnohdy si i sami vyzkoušet řízení  podobných modelů. K vidění a obdivování jsou dálkově ovládané RC nákladní automobily ("živě" v sobotu a neděli v pavilonu H) i modely policejních aut. Lodním modelům slouží nově instalovaný bazén v pavilonu G. Malé i velké potěší rovněž létající venkovní i pokojové modely vrtulníků.

V doprovodném programu se návštěvníkům představí členové pražského klubu Merrimack, ponorkový klub i soukromí sběratelé s bojovými akcemi lodí a ponorek. Na sobotní návštěvníky bude odpoledne (od 13 hodin - před pavilonem G) čekat opravdu unikátní zážitek, ukázka bitvy v Ardenách - poslední velké německé protiofenzivy druhé světové války - s modely tanků dosahujícími délky až 1,5 metru.  Nechybí ani další vojenská technika, k obdivování jsou i modely olomouckých pevností - fortů. Letecké muzeum z Neředína vystavuje leteckou výstroj s vystřelovacími sedačkami,  zájemci se mohou těšit na promítání ukázek létaní.

Příznivci sběratelství se mohou těšit na kolekce starých loutek, turistických známek, mincí, odznaků, starých hraček, hudebních nástrojů,  vojenskou i hasičskou výzbroj  a výstroj, sbírky nejrůznějších kuriozit – od amerických lokomotiv, v 19. století nezozlučně spjatých s Divokým západem,  vzducholodí, kolekcí českých hraček,  žehliček, až po tužky, ořezávátka a mazací gumy. Novinkou ve sběratelské nabídce je kolekce unikátních harmonik - heligonek, minigramofony, sbírka kyjovských krojů,  unikátní výstavva „S panenkami za historií aneb světové dějiny očima panenky Barbie“ - a také "Hanácké Velikonoce"  - malování a zdobení velikonočních vajíček.

Brána výstavních pavilonů E, G, H, B  budou až do neděle otevřeny denně od 9  do 18, poslední den do 17 hodin. Vstupné je 50 Kč, zlevněné pro důchodce  a děti do 15 let 20 Kč. Zdarma  mohou na For Model děti do 10 let a držitelé průkazů ZTP, ZTP- P. Na vstupenku můžete zdarma navštívit i naše sbírkové skleníky - palmový, tropický, subtropický a kaktusový!           

FOR MODEL /  Z nabídky a doprovodného programu v pavilonech
FOTOGALERIE
Informace pro vystavovatele

 

                                   
Kontakt: Ing. Dagmar Maixnerová, tel.: 585 726 207, e-mail: maixnerova@flora-ol.cz, www.flora-ol.cz

Poslat emailem :: Tisk článku
Úvodní stránka | začátek stránky | zpět | obnovit | vpřed | přidat k oblíbeným | nastavit jako výchozí stránku
Články lze kopírovat jen se svolením autora | vytvořeno pomocí phpRS| Správa stránek
RSS zprávy | © 2006 Výstaviště Flora Olomouc