Česky  English
24. - 27. 4. 2014 sobota 3. 5. 2014 12. - 14. 6. 2014 20. - 21. 6. 2014
Aktuální veletrhy a výstavy
Vyhledávání

Partneři

Jak k nám, kde zaparkovat, jak koupit lístek?

Kontakt | 16. 06. 2013

Jarní etapa květinové výstavy Flora Olomouc se kvapem blíží (24. - 27. dubna), proto bychom rádi informovali návštěvníky o tom, jak se nejlépe orientovat nejen při příjezdu do Olomouce, ale i ve městě samotném, při parkování, nákupu vstupenek či přímo na Výstavišti Flora.1.     Vlakem – Partner jarní Flory, České dráhy, přepraví návštěvníky výstavy z kterékoli stanice v ČR do Olomouce a zpět za poloviční jízdné. Z hlavního nádraží ČD jezdí v čase akce historická lokálka k výstavišti (Olomouc-Nová Ulice) a zpět, rovněž je možné využít posílené tramvajové linky 1, 4, a 6 od hlavního nádraží k výstavišti. Bližší informace najdete na www.cd.cz, www.dpmo.cz nebo www.flora-ol.cz

2.     Busem – Pokud přijede návštěvník linkovým spojem, z autobusového nádraží na vlakové je to směrem do centra jedna tramvajová zastávka, odtud je možné pokračovat linkami 1,4 a 6. Zájezdové busy mají po vystoupení cestujících (nejlépe v areálu starého autobusového nádraží – třída Svobody – Polská) vyhrazeno parkoviště naproti Baumaxu v areálu kasáren – Holická ulice (více na mapě parkovišť)

3.     Autem –Výstaviště Flora se nachází na hlavní příjezdové komunikaci od Brna, na kterou navazují přes vnější dálniční okruh i klíčové komunikace od Ostravy a Mohelnice. Zároveň je na dosah vnitřnímu městskému okruhu. Nedaleko výstaviště je otevřeno nové zpoplatněné parkoviště pro osobní automobily (Zamenhofova ulice) s omezenou kapacitou, další možností je placené parkoviště u hotelu Ibis (Wolkerova třída), také s omezeným počtem míst. Největší kapacitu mají bezplatná podzemní, nadzemní i venkovní parkoviště obchodní galerie Šantovka, kam se vejde až 1000 automobilů, navíc je centrum jen pár stovek metrů od výstavního areálu. Dále je možné využít nízkokapacitní parkoviště v areálu starého autobusového nádraží (třída Svobody – Polská), u Právnické fakulty UP (třída 17. Iistopadu) či v podzemních garážích na ulici Hanáckého pluku nebo u hlavního nádraží ČD. Ze všech parkovišť je areál výstaviště dostupný pěšky nebo MHD (více na mapě parkovišť)

4.     Pěšky – Areál výstaviště leží jen pár minut od centrálního náměstí se Sloupem Nejsvětější Trojice zapsaném v seznamu kulturního dědictví UNESCO, parky spravované výstavištěm obepínají téměř celé historické jádro města. Stejně jako do jiných částí Olomouce, se dá i na výstaviště dojít příjemnou procházkou takřka ze všech koutů města.

5.     Vstupenky – Nejjednodušší způsob je zakoupit od 18. dubna vstupenky na novém webovém portálu flora-ol.cz, vytisknout je a pak projít speciálním rychlým vstupem na výstaviště u hlavního vchodu z Wolkerovy třídy. Lze je koupit rovněž klasickou cestou přímo při vstupech do areálu výstaviště. V předprodeji jsou k dostání také v informacích v podloubí olomoucké radnice a v info centru v Galerii Šantovka. Více informací najdete na www.flora-ol.cz

6.     Orientace v areálu výstaviště – Mapu areálu s vyznačenými zónami najdou návštěvníci na webu flora-ol.cz, doporučujeme však začít s prohlídkou v hlavní expozici – pavilon A (vchod z Wolkerovy třídy), zastavit se v sousední „zelené“ zóně, pokračovat areálem směrem k pavilonu E a dále parkem kolem sbírkových skleníků k občerstvovací zóně i pódiu s doprovodným programem. Uvnitř areálu je instalován přehledný orientační systém.

Poslat emailem :: Tisk článku
Úvodní stránka | začátek stránky | zpět | obnovit | vpřed | přidat k oblíbeným | nastavit jako výchozí stránku
Články lze kopírovat jen se svolením autora | vytvořeno pomocí phpRS| Správa stránek
RSS zprávy | © 2006 Výstaviště Flora Olomouc